Haberler

 • AGÜ-KİGDER İşbirliği...

  22.05.2017 16:57

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ile Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) arasında Mentörlük (Kariyer Danışmanlığı) İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokole göre KİGDER üyeleri, AGÜ öğrencilerine kariyer danışmanlığı yapacak.

  AGÜ Öğrenci Dekanlığı ve KİGDER’in girişi ...

 • AGÜ Talks Söyleşileri...

  17.05.2017 21:04

  Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) Nanoteknoloji ve Endüstriyel Uygulamaları” konulu konferans düzenlendi. Gençlik faaliyetleri yürüten AGÜ Gençlik Fabrikası’nın AGÜ Talks söyleşileri kapsamında düzenlenen konferansı, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Nanoteknoloji ve Uzay Teknolo ...

 • YÖK Araştırma Üniversiteleri Programı...

  17.05.2017 18:55

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) Araştırma Üniversiteleri Programı’na aday gösterilen 25 üniversite arasında yer aldı.

  Niyet beyanında bulunan üniversiteler, bazı kriterler kapsamında YÖK tarafından değerlendirmeye alındı.

  Yapılan değerlendirme ...

 • AGÜ Malzeme Bilimi Doktora Öğrencilerinden Önemli Buluş...

  16.05.2017 10:15

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği bölümü doktora öğrencileri Araştırma Görevlisi Mustafa Erkartal, Mehmet Özdemir, ve Gazi Üniversitesi Kimya Bölümü’nden Dr. Mehmet Yılmaz tarafından, moleküler görüntülemede kullanılmak üzere mikro- ve nano-yapı ...

 • AGÜ’de Lise Öğrencilerine Hayal Konferansı...

  15.05.2017 11:25

  Gençleri hayal kurmaya teşvik etmek amacıyla kurulan dünyada tek ve ilk sosyal girişim platformu olan DreamsTalk’un kurucusu Semih Yalman, Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) lise öğrencilerine “Hayal” konulu konferans verdi.

  Rektörlük Salonunda gerçekleştirilen konferans, Kayseri Sümer ...

 • Doğuş Grubu Başkanı Şahenk’ten AGÜ’ye Ziyaret...

  13.05.2017 17:10

  Abdullah Gül Üniversitesi’ni Destekleme Vakfı (AGÜV) Şeref Üyesi ve Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk,  Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu’nu ziyaret etti.

  Prof. Dr. Sabuncuoğlu, Şahenk’e AGÜ’deki gelişmeleri anlattı.  Şahenk ziyaretin anısına AGÜ Şeref Defterini imzaladı.

 • AGÜ ile ABD Üniversiteleri Arasında İşbirliği...

  10.05.2017 13:57

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ile ABD Missouri University of Science and Technology ve Worchester Polytechnic Institute üniversiteleri arasında çok yönlü işbirliği anlaşması yapıldı. Anlaşma kapsamında tasarım merkezi işbirliği, ortak programlar açılması, akademisyen ve öğrenci değişimi yer alıyor.

  Rektör Prof. ...

 • AGÜ’de “Club Fest” Festivali...

  10.05.2017 13:39

  Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) Kulüp Festivali (Club Fest 2017) düzenlendi. Festivalde konserler, dans gösterileri, sahne şovlarına ve çeşitli yarışmalar gibi gençlere yönelik bir çok etkinlik gerçekleştirildi.

  Her yıl geleneksel olarak düzenlenen festivalin bu yıl dördüncü ...

 • 11. Cumhurbaşkanı Gül’ün Babası Son Yolculuğuna Uğurlandı...

  08.05.2017 14:47


  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün babası Ahmet Hamdi Gül, son yolculuğuna uğurlandı.

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün babası Hacı Ahmet Hamdi Gül, tedavi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliği sonucu 91 yaşında yaşamını yitirdi.

  Ahmet Hamdi Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırı ...

 • AGÜ’de “Yaşama Sarılan Eller” Konulu Konferans

  04.05.2017 16:06

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Idea Camp Kulübü tarafından Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Kurucu Başkanı Dr. Üstün Ezer’in katılımıyla “ Yaşama Sarılan Eller” konulu konferans düzenlendi.

  Sümer Kampüsü’nde düzenlenen konferansta konuşan Pediatrik Onkoloji ve Hema ...