Haberler

 • Mimar Aydın Hasan Polatkan’dan AGÜ’de Seminer...

  20.10.2017 13:34

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Mimarlık Fakültesi’nin Seminerler Dizisi kapsamında Mimar Aydın Hasan Polatkan öğrencilere “Montaj, Sinemadan Mimarlığa” konulu seminer verdi.

  Polatkan, Sümer Kampüsü Büyükambar Konferans Salonu’nda verdiği seminerde, “Sinema ve Mimarlık” ile “ ...

 • AGÜ Mimarlık Öğrencilerinden Kerpiç Atölyesi...

  19.10.2017 16:44

   

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Mimarlık Bölümü ikinci sınıf öğrencileri, gerçekleştirdikleri Kerpiç Atölyesinde ve çalıştayda kerpiç tuğlalar üretti.

  Kerpiç Atölyesi ve çalıştay, “ARCH 221 Elements & Components 1” ve “Lecture Free Week” de ...

 • Idea Camp Kulübü, İstanbul’da İhtiyaç Haritası Zirvesine Katıldı...

  19.10.2017 14:44

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Idea Camp Fikir ve Münazara Kulübü, İstanbul da düzenlenen İhtiyaç Haritası Zirvesine katıldı.

  Bu yıl ilk defa İstanbul Yeditepe Üniversitesi Girişimcilik Kulübünün ev sahipliğinde gerçekleşen “sosyal girişimcilik ve gönüllülük” temalı zirvey ...

 • AGÜ İnşaat Bölümü Öğrencilerine Sahada Uygulamalı Ders...

  17.10.2017 13:32

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine Ulaşım alanına yönelik bazı dersler Kayseri Ulaşım A.Ş’de (Kayseray) veriliyor. Böylelikle öğrenciler hem teorik bilgileri sahada uygulama fırsatı buluyor, hem de sektörel tecrübelerden yararlanıyor.

  İnşaat Müh ...

 • Uluslararası Yükseköğretim Çalışmaları Konferansı...

  16.10.2017 11:41

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Antalya’da düzenlenen 2. Uluslararası Yükseköğretim Çalışmaları Konferansı’na katılarak, "3.Nesil Üniversiteden Yeni Nesil Üniversiteye: AGÜ Deneyimi" konulu sunum yaptı.

  Bu yıl ikinci kez düzenlenen konferans, “ ...

 • Efectis Era Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı İlker İbik AGÜ’de Seminer Verdi...

  10.10.2017 16:32

  Türkiye’nin ilk yangın dayanım laboratuvarı ve yangın güvenlik mühendisliği merkezini kuran Efectis Era Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı İlker İbik, Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ), seminer verdi.

  İbik, "Fire Safety in High-rise and Industrial Buildings" konulu bir semineri, Mimarlık Fakültesi Ar-Ge Projeleri G ...

 • KAYSO Başkanı Büyüksimitçi’den AGÜ Öğrencilerine Konferans...

  06.10.2017 15:39

  Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ), öğrencilere “Üniversite-sanayi işbirliği, Kayseri sanayisi, Ar-Ge ve mühendislik” konularında konferans verdi.

  AGÜ Makine Mühendisliği Bölüm Başkanlığı’nın daveti üzerine S ...

 • Cumhuriyet Kupası Başladı...

  06.10.2017 15:28

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) tarafından çeşitli spor branşlarında organize edilen 2017-2018 Cumhuriyet Kupası turnuvaları başladı.

  Katılımcı sayısının her yıl arttığı ve büyük ilgi gören Cumhuriyet Kupası’nda turnuvalar basketbol, tenis, voleybol, futbol ve masa tenisi olma ...

 • Mimar Han Tümertekin ile AGÜ’de Söyleşi...

  05.10.2017 13:48

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Mimarlık Fakültesi ile Mimarlar Odası Kayseri Şubesi tarafından, mimarlık üzerine söyleşi düzenlendi.

  Mimarlık Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşiye, İstanbul’da Mimarlar ve Han Tümertekin Proje Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. çerçevesinde faa ...

 • AGÜ’de Engelsiz Yaşam için Mimarlık/Erişilebilir Kampüs Çalıştayı...

  03.10.2017 13:52

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörlüğü tarafından, Engelsiz Yaşam için Mimarlık/Erişilebilir Kampüs Çalıştayı düzenlendi.

  Çalıştay, Sümer Kampüsü’nde Büyükambar Seminer Salonu ve Mimarlık Stüdyosunda gerçekleştirildi.

  ...