Haberler

 • Sosyal Bilimler Enstitüsü Açıldı...

  24.06.2019 15:58

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü açıldı. Enstitü, bu yıl 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Güz döneminde, Veri Bilimi Tezli Yüksek Lisans Programına ilk defa öğrenci alacak.

  Güncel konulardan haberdar, endüstriyel gelişmelerin farkında ve küresel problemlere karşı donanımlı ...

 • Endüstri Mühendisliği Lisans Öğrencileri YA/EM 2019’da Yarıştı...

  24.06.2019 13:23

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Ankara’da gerçekleştirilen 39. Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği (YA/EM) Ulusal Kongresi’nde, öğrenci proje yarışmasına katıldı ve Sanayi Odaklı Öğrenci Projeleri oturumunda ders projelerini sundu.

 • Dr. Öğretim Üyesi Lloyd’tan Uluslararası Yayın…

  19.06.2019 10:47

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Armağan Teke Lloyd’un derlediği “Exclusion and Inclusion in International Migration: Power, Resistance and Identity” (https://www.tplondon.com/product/armagantekelloyd/) adlı kitap, Transnation ...

 • Dr. Öğretim Üyesi Erdem’den Uluslararası Yayın...

  14.06.2019 12:31

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Dr. Öğretim Üyesi Talha Erdem’in renk bilimi ve fotometrinin temellerini, LED ekranların geliştirilmesi için kritik tasarım gerekliliklerini konu alan kitabı, dünyanın önemli yayınevlerinden Springer tarafından yayımlandı.

  Dr. Öğretim Üyesi Erdem& ...

 • AGÜ'den Lise Yaz Okulu...

  13.06.2019 13:06

  Günler, haftalar, hatta yıllar boyu durmadan çalıştın, ya malum sınav maratonununa başlıyorsun ya da artık son virajdasın!

  Öncelikle bu maratonun neresinde olursan ol seni tebrik ederiz! Çok iyi bir iş çıkardın ancak biliyoruz biraz uzaklaşmaya ihtiyacın var ...

  Yeni bir döneme adım atmaya hazırlanıyorsun ve sen bir gen&cc ...

 • AGÜ Mezunları, Lisans Bitirme Projelerini Sergiledi ...

  10.06.2019 12:45

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) mezunları, lisans bitirme projelerini sergiledi.

  Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısında Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Endüstri, İnşaat ve Makine Mühendislikleri Bölümleri ile İşletme ve Mimarlık Bölümlerinden yaklaşık 60 lisans bi ...

 • Endüstri Mühendisliği’nden Proje Yarışması...

  10.06.2019 11:26

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından bitirme projesi yarışması düzenlendi. Yeni mezun olacak öğrencilerin, farklı projelerle katıldığı yarışmada, dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

  Rektörlük Konferans Salonu’nda yapılan yarışmada, & ...

 • AGÜ - FNSS SAYP Proje Kabulü...

  30.11.-0001 00:00

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ve FNSS Savunma Sistemleri A.Ş.'nin ortaklaşa hazırlamış olduğu Savunma Sanayii için Araştırmacı Yetiştirme Programı (SAYP) proje başvurusu, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından onaylandı.

  Proje kapsamında FNSS’in özgün tasarımı olan araçlarında kullanılan zırh ç ...

 • AGÜ - Rennes İşletme Yüksekokulu İş Birliği...

  21.05.2019 16:24

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ile Fransa Rennes İşletme Yüksekokulu arasında, çift anadal programı iş birliği anlaşması yapıldı.

  İş birliği anlaşması, AGÜ Sümer Kampüsü’nde, Senato salonunda düzenlenen toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Alan ile Rennes İşletme Yüksekokulu R ...

 • Büyüme ve Nüfus Konulu Konferans...

  15.05.2019 10:52

  Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ), GLB 202 kodlu "Göç ve Nüfus - Immigration and Population" dersi kapsamında "Büyüme ve Nüfus" konulu konferans düzenlendi.

  Konferans AGÜ'de modellenen ve AGÜ'nün 3. nesil bir üniversite olarak toplumsal etki ve katkı işlevini gerçekleştirmeye ...