Haberler

 • 3. Kayseri Bilim Şenliği...

  28.09.2018 16:38

  Abdullah Gül Üniversitesi’nin (AGÜ) Mühendislik, Mimarlık ve Moleküler Biyoloji bölümleri, Kayseri Bilim Merkezi tarafından bu yıl 3’ncüsü düzenlenen Bilim Şenliği’nde ilk ve ortaöğretim öğrencilerine çeşitli projeler ve deneyler sundu.

  Kayseri Bilim Merkezi’nde düzenlene ...

 • "Y” Kuşağının Yetkinlik Gelişimi ve Sosyal Medyada Kişisel Markalaşması Projesi

  26.09.2018 08:45

  Sabancı Üniversitesi Koordinatörlüğünde Abdullah Gül Üniversitesi,  Universum Global (İsveç), Novancia Business School (Fransa) ve Türk Kültür Vakfı ortaklığında düzenlenen, Avrupa Birliği tarafından da desteklenen “Y” Kuşağının Yetkinlik Gelişimi ve Sosyal Medyada Kişisel Markalaşması Projesi  tamam ...

 • Faruk Eczacıbaşı AGÜ’de Öğrencilere Dijital Devrimi Anlattı...

  19.09.2018 19:56

  Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ), öğrencilere dijital devrimi anlattı.

  Eczacıbaşı, AGÜ'de gençlik faaliyetleri organize eden Gençlik Fabrikası tarafından, kültür, sanat, spor, e ...

 • AGÜ, Magna Charta Gözlemcilik Konseyi Üyesi Oldu...

  18.09.2018 18:15

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), dünyadaki en seçkin üniversitelerin yer aldığı Magna Charta Gözlemcilik Konseyi'ne (Magna Charta Observatory) üye seçildi.

  AGÜ’nün, adını özgürlüğün simgesi Magna Charta'dan alan, akademik dünyada "Üniversitelerin Anayasası" olarak kabul edil ...

 • AGÜ Talks Söyleşileri...

  13.09.2018 13:26

  Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) düzenlenen AGÜ Talks söyleşilerine Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı Faruk Eczacıbaşı konuşmacı olarak katılacak.

  Söyleşi, Sümer Kampüsü Rektörlük Konferans Salonunda 19 Eylül Çarşamba g ...

 • Otomatik Kontrol Türk Milli Komitesi Ulusal Toplantısı...

  13.09.2018 12:33

  Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) yapılan Otomatik Kontrol Türk Milli Komitesi Ulusal Toplantısı ‘da (TOK 2018) kontrol teorisinden otomasyon sistemlerine, ulaşım teknolojilerinden enerji sistemleri, robotik sistemler, insansız araçlar, deniz araçları gibi kontrol uygulamalarına kadar birçok konuda bildiriler sunuldu.

  ...

 • AGÜ’de Oryantasyon Günleri...

  14.09.2018 16:47

  Abdullah Gül  Üniversitesi’ne (AGÜ) bu yıl yeni başlayan öğrenciler ile yabancı öğrencilere yönelik Oryantasyon programı düzenlendi.

  Sümer Kampüsü’nde gerçekleştirilen Oryantasyon Programı, bu yıl gelen yerli ve yabancı öğrencilerin, üniversite ve çevreyle uyum sağlamalar ...

 • AGÜ’de Proje Yönetimi Eğitimi...

  30.11.-0001 00:00

  Abdullah Gül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (AGÜ TTO) ve  Proje Yönetim Enstitüsü’nün (Project Management Institute)kayıtlı eğitim kuruluşu olan İZGE Eğitim ve Danışmanlık Şirketi işbirliği ile Proje Yönetimi Eğitimi düzenlendi.

  AGÜ Sümer Kampüsü’nde Rektörlük Seminer Salonl ...

 • Yüksek Lisans Öğrencileri Almanya’da Gençlik Zirvesi’ne Katıldı...

  06.09.2018 15:17

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Yüksek Lisans öğrencileri, Almanya’da WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından gerçekleştirilen Gençlik Zirvesi’ne katıldı.

  Zirve, Almanya'nın Brandenburg eyaletindeki Falkensee şehrinde gerçekleştirildi. Öğrenciler zirvede, Küresel Hedeflere yönelik gerçekleş ...

 • Lisans Öğrencileri Uluslararası Kitap Bölümleri Yazıyor...

  30.11.-0001 00:00

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Makina Mühendisliği lisans 2. sınıf, Pakistanlı öğrenciler Syed Faiz Ali ve Fasih Munir Malik’in, Makina Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emin Faruk Keçeci'nin danışmanlığında, IGI Global yayınevi tarafından 2019 yılında yayınlanacak olan “Additive Manufacturing Technologies From ...