Haberler

 • AGÜ’lü ve Güney Kore’li Araştırmacıların Önemli Buluşu...

  13.09.2019 14:15

  TÜBİTAK ve Güney Kore Ulusal Araştırma Vakfı (NRF) tarafından eş zamanlı olarak fonlanan ve Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ)  ile Chung-Ang Üniversitesi araştırmacıları tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Uluslararası İkili İş birliği Projesi kapsamında dünya çapında önemli bir buluşa imza atıldı.

  Bulu ...

 • Dr. Öğretim Üyesi Erdem’in Projesine Royal Society’den Destek...

  05.09.2019 12:44

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Dr. Öğretim Üyesi Talha Erdem’in araştırma projesi dünyanın en önemli bilim topluluklarından Royal Society tarafından desteklendi.

  Bu proje ile Newton Fellowship Alumnus programı kapsamında, Cambridge Üniversitesi ile üniversitemiz arasında ortak araştır ...

 • Avrupa Genç Bilgisayar Olimpiyatı (EJOI)...

  03.09.2019 13:51

  Türkiye’nin bu yıl ilk kez katıldığı, ortaokul öğrencileri düzeyinde gerçekleştirilen Avrupa Genç Bilgisayar Olimpiyatı (EJOI), Slovenya’nın Maribor şehrinde yapıldı. Olimpiyatta, Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Soran, Türkiye’yi tems ...

 • AGÜ'ye Hoş Geldiniz...

  09.08.2019 12:03

  Sevgili Öğrencilerimiz,

  Kariyerinizi birlikte planlayacağımız ve bir dünya vatandaşı olarak mezun olacağınız AGÜ’ye hoş geldiniz.

  Ürettiği bilgiye değere dönüştürerek, topluma katkı sağlayan ve bu alanda dünyada ilk 200 üniversite içinde yer alan uluslararası bir üniversiteye adım attınız.

  ...

 • AGÜ’de Aletli Yöntemler Eğitimi...

  09.08.2019 11:55

  Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ), kültür varlıklarının mimari belgelenmesinde kullanılan aletli yöntemler eğitimi verildi. Eğitime üniversite personelleri ve lisansüstü öğrencileri, koruma uygulamalarıyla ilgili kamu kurum ve kuruluş personelleri katıldı.

  Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. ...

 • Rektör Sabuncuoğlu TV Kayseri Ekranlarında…

  25.07.2019 14:13

  Rektör Sabuncuoğlu TV Kayseri Ekranlarında…

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, TV Kayseri ekranlarından üniversite adayı öğrencilere üniversite ve meslek tercihleri hakkında bilgi verdi.

  Merve Arzu Hamurcu’nun hazırlayıp sunduğu “Güncel” adlı pr ...

 • AGÜ, Tercih Fuarlarında Üniversite Adaylarıyla Buluşacak...

  18.07.2019 11:56

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), 4 ilde düzenlenecek tercih fuarlarında üniversite adaylarıyla buluşacak.

  AGÜ tanıtım ekibi, 19-21 Temmuz tarihleri arasındaki İstanbul Tercih Fuarı’nda İstanbul Kongre Merkezi’ndeki standı ile öğrencilere üniversiteyi, bölümleri ve olanakları tanıtacak.

  Tanıtım ekibi ...

 • AGÜ, Öğrenci Memnuniyetinde Türkiye'de 1'inci Sırada...

  16.07.2019 19:36

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), öğrencilerin en çok memnun olduğu üniversiteler sıralamasında, devlet üniversiteleri arasında 1’nci oldu. AGÜ, tüm üniversiteler sıralamasında ise ilk 5’te yer aldı.

  ...

 • AGÜ’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı...

  16.07.2019 19:23

  Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ), 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı düzenlendi.

  Sümer Kampüsü Rektörlük Konferans Salonunda, İstiklal Marşı’nın okunması ve Saygı Duruş’unda bulunulması ile başlayan anma programı, 15 Temmuz gecesine anlatan film gösterimi ile devam etti.

  < ...

 • AGÜ'de Mezuniyet Sevinci...

  14.07.2019 17:42

  Foto galeri

  Abdullah Gül Üniversitesi Mezuniyet Töreni

  İlk mezunlarının yüzde 88’inin istihdam edildiği, yüzde 50’den fazlasının da henüz öğrenciyken iş teklifi aldığı AGÜ, bu yı ...