2022-06-07 16:30:00

Üniversite sınavına girecek aday öğrenciler Abdullah Gül Üniversitesi’nde bir araya geldi. Eğitimci-yazar Süleyman Beledioğlu, aday öğrencilere “YKS Öncesi Aday Öğrencilere Tavsiyeler” konulu konferans vererek sınav stresini nasıl yeneceklerini anlattı.

Kamuoyunda “Bonus Hoca” olarak da bilinen eğitimci-yazar Beledioğlu, konferansını Abdullah Gül Üniversitesi’nin daveti üzerine Sümer Kampüsü Konferans Salonunda verdi.

Üniversite adayı öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği konferansta Beledioğlu, motivasyon, stresle baş etme, sınav kaygısını yenme ve sınava daha iyi motive olma konularında önerilerde bulundu.

Düzenli uykunun öğrenme ve hatırlamayı hızlandırdığını vurgulayan Beledioğlu, yetersiz uykunun ise matematik becerisini azalttığını söyledi. Beledioğlu ayrıca öğrencilerin sınava girmeden bir gün öncesinde mola vermeleri ve kendilerini yormadan eğlenceli vakit geçirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Beledioğlu verdiği konferasın sonunda katılan tüm öğrencilere toplu halde, kendi geleneği haline getirdiği üniversiteyi kazanma yeminini ettirdi.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erk Hacıhasanoğlu ise Türkiye’nin çok değişmekte olduğunu bununla birlikte jenerasyonların da çok değişmekte olduğunu artık hayata bakış açınız çok değişmekte olduğunu söyledi. Prof. Hacıhasanoğlu “Gençler olarak lütfen talep edin, isteyin sizin gücünüz buradan geliyor” dedi.

Kayseri’deki devlet okulları ve özel okullardan yaklaşık 500 aday öğrenci katıldığı konferans yoğun ilgi gördü.