Haberler

 • AGÜ’den TÜBİTAK Destekli Proje

  05.10.2022 13:00

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) tarafından TÜBİTAK desteğiyle hazırlanan “Geleceği Düşün, Harekete Geç” adlı proje ile Sınıf öğretmenlerine sürdürülebilir bir gelecek için eğitici eğitimi verilecek.

  Eğitici eğitimi, henüz erken yaşlar olarak kabul edilen ilkokul düzeyindeki öğren ...

 • Mimarlık Fakültesi’nden Kalite Çalıştayı

  04.10.2022 12:00

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Mimarlık Fakültesi, Kalite Komisyonu tarafından fakülte özelindeki araştırma ve topluma katkı çıktılarını ortaya koymayı ve gelecek öngörülerini içeren katılımlı bir çalıştay düzenlendi.

  Sümer Kampüsü’nde düzenlenen çalıştayda Mi ...

 • Eski Sümerbank Çalışanlarından Geleneksel Buluşma

  19.09.2022 14:00

  Eski Kayseri Sümerbank Bez Fabrikası çalışanları, Abdullah Gül Üniversitesi Sümer kampüsünde bir araya gelerek eski günlerini andı.

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Mimarlık Fakültesi tarafından her yıl geleneksel olarak organize edilen Eski Kayseri Sümerbank Bez Fabrikası çalışanları buluşmasının ...

 • AGÜ’de Akademik Yazım Çalıştayı

  31.08.2022 15:00

  Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ), İngiltere Bilimler Akademisi (British Academy) Küresel Araştırma Fonu tarafından desteklenen “Türkiye’de Görünür/Görünmez Suriyeli Göçmenler: Değişim İçindeki Kimlikler ve Kentler” projesi kapsamında akademik yazım çalıştayı yapıldı.

  &C ...

 • AGÜ’de Uluslararası Gençlik Günü Kutlandı

  12.08.2022 13:30

  UNESCO tarafından ilan edilen uluslararası günlerden “Uluslararası Gençlik Günü” AGÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı, Gençlik Fabrikası, Kayseri İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Kayseri Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kayseri Gençlik Spor İl Müdürl&u ...

 • AGÜ Mimarlık’tan Uzunyayla Kırsal Çalıştayı

  01.08.2022 16:00

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Mimarlık Bölümü tarafından Almanya’nın RWTH Aachen Üniversitesi ile ortaklaşa Uzunyayla Kırsal Çalıştayı düzenlendi.

  Kayseri şehir merkezi, Talas, Ağırnas teknik gezileriyle başlayan çalıştay, Uzunyayla bölgesinde bulunan Çerkez köylerinin saha çalışmalar ...

 • AGÜ, İl Göç İdaresi ve SGDD-ASAM ile İş Birliği Protokolü

  01.08.2022 14:45

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), İl Göç İdaresi Müdürlüğü (GİM) ve Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

  Protokol, Rektör Prof. Dr. Cengiz Yılmaz, İl Göç İdaresi Müdürü Ahmet Danışman, Sığınmacılar ve G&oum ...

 • AGÜ Endüstri Öğrencileri TÜBİTAK Yarışması’nda İki Derece Kazandı

  31.07.2022 17:57

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Endüstri Mühendisliği öğrencileri Türkiye genelinde düzenlenen ve 9 alanda 583 projenin katıldığı TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Proje Yarışmaları’nda iki derece elde etti.

  Yarışmada finale kalan üç öğrenci projesinden Kübra Kurtoğlu ve Özgül ...

 • AGÜ Öğrenci Memnuniyetinde Yine Türkiye 1’incisi

  22.07.2022 18:00

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) öğrenci memnuniyetin de geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye 1’incisi oldu.

  Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (UniAr), Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2022 yılı sonuçlarını açıkladı.

  UniAr’dan Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. ...

 • AGÜ’de 5’inci Mezuniyet Sevinci

  21.07.2022 21:45

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) bu yıl 5’inci mezunlarını verdi. Mezuniyet Töreni’ne 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de katıldı.

  Sümer Kampüsü’nde gerçekleştirilen Mezuniyet Töreni’ne 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yanı sıra, Rektör Prof. Dr. Cengiz Yılmaz ve Kuru ...