Haberler

 • AGÜ Öğretim Üyelerine Ödül...

  12.06.2017 13:29

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. V. Çağrı Güngör ile Elektrik-Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Önen, İstanbul’da British Council (Katip Çelebi-Newton Fund) tarafından düzenlenen programda en iyi araştırma ekibi ö ...

 • AGÜ – Başyazıcıoğlu İşbirliği...

  06.06.2017 19:26

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ile Başyazıcı Holding’e bağlı, Bamen markası olarak üretim yapmakta olan Başyazıcıoğlu Tekstil arasında iş birliği protokolü imzalandı.

  Kayseri’de faaliyet gösteren ve Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olan Başyazıcı Holding ile yapılan protokol, Sümer Kamp&uu ...

 • Pakistanlı Öğrencilerden AGÜ’ye Ziyaret...

  02.06.2017 14:23

  Pakistan hükümeti tarafından  başarılı lise öğrencilerine yönelik düzenlenen “Akademik Tur” kapsamında Pakistanlı öğrenciler Abdullah Gül Üniversitesi’ni (AGÜ) ziyaret etti.

  Hem gezi hem de üniversite tanıtımı amacıyla düzenlenen  hükümet destekli “Akademik Tur&rdq ...

 • Kerkenes Dağı Kazı Çalışmaları...

  26.05.2017 18:39

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), University of Central Florida, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tarafından yürütülmekte olan Kerkenes Dağı üzerindeki Demir Çağı Kenti’nde 2017 yılı arkeolojik kazı çalışmaları yeniden başladı.

  Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Şahmuratlı köyü ya ...

 • AGÜ-KİGDER İşbirliği...

  22.05.2017 16:57

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ile Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) arasında Mentörlük (Kariyer Danışmanlığı) İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokole göre KİGDER üyeleri, AGÜ öğrencilerine kariyer danışmanlığı yapacak.

  AGÜ Öğrenci Dekanlığı ve KİGDER’in girişi ...

 • AGÜ Talks Söyleşileri...

  17.05.2017 21:04

  Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) Nanoteknoloji ve Endüstriyel Uygulamaları” konulu konferans düzenlendi. Gençlik faaliyetleri yürüten AGÜ Gençlik Fabrikası’nın AGÜ Talks söyleşileri kapsamında düzenlenen konferansı, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Nanoteknoloji ve Uzay Teknolo ...

 • YÖK Araştırma Üniversiteleri Programı...

  17.05.2017 18:55

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) Araştırma Üniversiteleri Programı’na aday gösterilen 25 üniversite arasında yer aldı.

  Niyet beyanında bulunan üniversiteler, bazı kriterler kapsamında YÖK tarafından değerlendirmeye alındı.

  Yapılan değerlendirme ...

 • AGÜ Malzeme Bilimi Doktora Öğrencilerinden Önemli Buluş...

  16.05.2017 10:15

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği bölümü doktora öğrencileri Araştırma Görevlisi Mustafa Erkartal, Mehmet Özdemir, ve Gazi Üniversitesi Kimya Bölümü’nden Dr. Mehmet Yılmaz tarafından, moleküler görüntülemede kullanılmak üzere mikro- ve nano-yapı ...

 • AGÜ’de Lise Öğrencilerine Hayal Konferansı...

  15.05.2017 11:25

  Gençleri hayal kurmaya teşvik etmek amacıyla kurulan dünyada tek ve ilk sosyal girişim platformu olan DreamsTalk’un kurucusu Semih Yalman, Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) lise öğrencilerine “Hayal” konulu konferans verdi.

  Rektörlük Salonunda gerçekleştirilen konferans, Kayseri Sümer ...

 • Doğuş Grubu Başkanı Şahenk’ten AGÜ’ye Ziyaret...

  13.05.2017 17:10

  Abdullah Gül Üniversitesi’ni Destekleme Vakfı (AGÜV) Şeref Üyesi ve Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk,  Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu’nu ziyaret etti.

  Prof. Dr. Sabuncuoğlu, Şahenk’e AGÜ’deki gelişmeleri anlattı.  Şahenk ziyaretin anısına AGÜ Şeref Defterini imzaladı.