Haberler

 • AGÜ’de Birleşmiş Milletler Konferansı Simülasyonu...

  29.04.2017 14:12

  Kayseri Fen Lisesi tarafından düzenlen ve Birleşmiş Milletler konferanslarının simülasyonu olan, lise öğrencilerinin dünya sorunlarına çözüm bulmayı hedeflediği Model United Nation (MUN) konferansı, Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Sümer Kampüsü Konferans Salonu’nda başladı.

  Konferansın açılı ...

 • Google’dan AGÜ’de “Dijital Atölye” Semineri...

  28.04.2017 14:52

  Google tarafından Türkiye’ye özel içerikle geliştirilen Dijital Atölye eğitimlerinin ilki Kayseri’de Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) yapıldı.

  Google Türkiye Ofisi tarafından AGÜ Sümer Kampüsü’nde “Dijital Atölye” seminerleri düzenlendi.  Semineri Google ...

 • AGÜ Öğrencilerine KTO’dan Kariyer Danışmanlığı...

  26.04.2017 18:46

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ),  Kayseri Ticaret Odası ile Kariyer Danışmanlığı (Mentörlük) protokolü imzalandı. Protokol çerçevesince Ticaret Odası Meclis üyeleri öğrencilere kariyer danışmanlığı yapacak, onların iş deneyimi edinmesine katkıda bulunacak.

  Protokol, Ticaret Odası salonunda düz ...

 • AGÜ’den Türk ve Dünya Üniversitelerinde Bir İlk...

  24.04.2017 10:59

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), Türk ve dünya üniversitelerine örnek ve model olacak bir uygulama başlattı. ‘Bu uygulama ile öğrencilere mezun olurken ‘Non-Academic Transcript’ (NAT) adı altında ayrı bir transkript verilecek. Bu transkript öğrencilerin iletişim becerileri, sosyal becerile ...

 • ABD Büyükelçiliği E3 Platformu AGÜ’de...

  21.04.2017 18:21

  ABD Büyükelçiliği ve Türk Amerikan Derneği tarafından oluşturulan, E3 Platformu (Education, Entrepreneurship, English) Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) Amerika fırsatlarını anlattı.

  Platform, Sümer Kampüsü Sergi Salonu’na açılan stant ve düzenlenen etkinliklerle İngilizce, ABD ...

 • AGÜ’de “Eğitim İçin Hayal Et” Konulu Konferans...

  21.04.2017 11:32

  Gençleri hayal kurmaya teşvik etmek amacıyla kurulan dünyada tek ve ilk sosyal girişim platformu olan DreamsTalk’un kurucusu Semih Yalman, Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ), Kayseri’deki liselerin idarecileri ile öğretmenlerine, “Eğitim İçin Hayal Et” konulu konferans verdi.

  Sümer Kampüs& ...

 • “Kariyer Mutfağı” ile Firmalarla İş Deneyimi Buluşması...

  20.04.2017 18:06

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Öğrenci Dekanlığı tarafından, “Kariyer Mutfağı-Firmalarla Buluşma” adlı İş Deneyimi (staj) Fuarı düzenlendi. Fuarda öğrenciler, iş dünyasının önde gelen firmalarının yöneticileri ile bir araya gelme fırsatı buldu.

  Sümer Kampüsü’nde yapılan &ldqu ...

 • AGÜ’de Turnuva Heyecanı...

  18.04.2017 14:03

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) tarafından organize edilen, çeşitli spor branşlarında düzenlenen turnuvalar başladı.

  AGÜ öğrencilerini spora teşvik etmek ve özendirmek, onların sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen turnuvada öğrenciler Basketbol, Futbol, ...

 • AGÜ Asya- Pasifik Uluslararası Eğitim Birliği Konferansı’nda...

  13.04.2017 13:30

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) , Asya- Pasifik Uluslararası Eğitim Birliği Konferansı’nda (APAIE) 8 üniversite ile daha işbirliği anlaşması yaptı.

  Asya- Pasifik Uluslararası Eğitim Birliği Konferansı, Tayvan’ın Kaohsiung şehrinde gerçekleştirildi. Türkiye, Japonya, Tayvan, Kore ve Fransa’nın önde gelen ...

 • Bellona AGÜ Spor, EuroCup İkincisi...

  12.04.2017 22:15

  Bellona AGÜ Spor, 2016-2017 sezonu EuroCup Women mücadelesini ikincilikle noktaladı.

  Kayseri ekibi kupanın finalinde bir diğer Türk ekibi Yakın Doğu Üniversitesi ile karşılaştı.

  5 Nisan’da Kayseri’de Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi’nde tıklım tıklım dolu tribünler önünde oynanan ve son ana kadar çekiş ...