Haberler

 • AGÜ’de Nevruz Kutlamaları...

  20.03.2018 13:27

  Baharın habercisi olarak kabul edilen Nevruz, Abdullah Gül Üniversitesi’nde de (AGÜ) coşkuyla kutlandı.

  Sümer Kampüsü’nde düzenlenen kutlama etkinliği, öğrenci kulüplerinden Tarih Kulübü tarafından organize edildi.

  Büyükambar  Konferans Salonu’nda saygı duruşu ve İstik ...

 • Yeni Akademisyenlere Oryantasyon Eğitimi...

  16.03.2018 12:39

  AGÜ'ye yeni katılan öğretim elemanlarına yönelik hazırlanan ve CELT Koordinatörü Dr. Elif Bengü tarafından düzenlenen programda CELT hizmetlerinin yanısıra üniversitenin vizyonu ile günümüzdeki eğitim teknikleri ve yöntemleri konuşuldu.

  Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ve Akademik İşlerden Sorumlu Rekt&oum ...

 • AGÜ’den Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş’ye Ziyaret...

  14.03.2018 19:23

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Öğretim Üyeleri, Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş’yi ziyaret ederek, fabrikanın Ar-Ge Merkezi’nde ve tesislerinde incelemelerde bulundu.

  Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu başkanlığında, üniversite-sanayi işbirliği çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen ziyarette Kayseri Şeker F ...

 • 1. Kayseri Elektrik-Elektronik Günü...

  14.03.2018 19:11

  Abdullah Gül Üniversitesinde  (AGÜ) bu yıl ilki gerçekleştirilen 1. Kayseri Elektrik-Elektronik Günü düzenlendi.

  Elektrik-Elektronik Günü, AGÜ, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ve Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNY) Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölüm temsilcilikleri tarafından organize edildi. Orga ...

 • Rektör Sabuncuoğlu’ndan Kadınlar Günü Mesajı...

  08.03.2018 12:56

  Gelecek nesillerin yoluna ışık tutan, geçmişten bugüne vatanı ve milleti için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, hayatın her alanında ben de varım diyen tüm kadınlarımızın Kadınlar Gününü yürekten kutlarım.

  Prof Dr. İhsan SABUNCUOGLU

  Rektör

  “Kariyer Mutfağı Firmalarla Buluşma” Etkinliği...

  08.03.2018 10:09

  Bu yıl ilk kez mezun verecek  olan Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ),  düzenlenen Kariyer Mutfağı Firmalarla Buluşma” etkinliği ile mezun olacak öğrencilerini firmalarla buluşturarak, onların hem iş bulabilme hem de staj için firma bulabilmelerine imkan sağladı.

  Sümer Kampüsü Rektörlük Sergi S ...

 • AGÜ Talks Söyleşileri...

  08.03.2018 09:24

  Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Abdullah Gül Üniversitesi’ni Destekleme Vakfı (AGÜV) Başkan Vekili  Hamdi Akın öğrencilere mezun olunca hemen bir şirket kurmalarını tavsiye etti.  Akın, “kurulacak her şirket bu ülkenin ciddi anlamda yükselmesine katkıda bulunacak bir kurumdur” dedi.

  ...

 • AGU CELT

  23.02.2018 10:15

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), öğretim üyelerinin ve asistanlarının pratik öğrenme tekniklerini geliştirecek ve ve akademik hayatlarına katkı sağlayacak İyi Uygulamalar Paylaşımı (Sharing Best Practices ) başlığı altında atölye çalışmaları başlattı.

  İlk çalışma “Adil, Tutarlı ve Efektif Değerlendirme i ...

 • AGÜ İnşaat Mühendisliği’nden Lise Öğrencilerine Uygulamalı Eğitim...

  02.03.2018 21:21

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından, lise öğrencilerini İnşaat Mühendisliği mesleği hakkında bilgilendirmek amacıyla “Mesleği Keşfet Geleceği İnşa Et” adlı atölye çalışması düzenlendi. Atölye çalışmasında İnşaat Mühendisliği’ne ilgi duyan & ...

 • AGÜ’den “Kariyer Mutfağı Firmalarla Buluşma” Etkinliği...

  02.03.2018 15:54

  Bu yıl ilk kez mezun verecek  olan Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ),  mezun olacak öğrencilerini firmalarla buluşturarak onların hem iş bulabilme hem de staj için firma bulabilmelerine imkan sağlayacak.

  Bu amaçla düzenlenen  “Kariyer Mutfağı Firmalarla Buluşma” etkinliği 7 Mart Çarşamba günü, ...