2022-01-08 18:25:00

ABD Kültür Ateşesi Gabrielle Price Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Sümer Kampüsü içerisinde bulunan Cumhurbaşkanlığı Abdullah Gül Müze ve Kütüphanesini ziyaret etti.

Ziyaret esnasında ABD Büyükelçiliği tarafından desteklenen “Creative Hub: From Local to Global” projesinin kapanış etkinliği olan demoday aktivitesi çerçevesinde AGÜ Öğrencileri, ABD Büyükelçiliği desteği ile yürütülen, girişimci gençlerin yaratıcı ve yenilikçi düşünmesini teşvik eden, farklı disiplinden girişimcilerin bir arada çalışmasını sağlayan, “Creative Hub: From Local to Global” projesi kapsamında hazırladıkları projelerini ABD Kültür Ateşesi Gabrielle Price’a sundu.

ABD Kültür Ateşesi Price ve beraberindeki heyeti müzeyi gezdikten sonra öğrencilerin proje sunumlarını ilgiyle izledi ve inceledi.

Öğrenciler, 2021 yılı içinde, Birleşmiş Milletlerin “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları” doğrultusunda yaptıkları çalışmaları anlattı.

Öğrencilerin proje sundukları stantları Kayseri Gençlik Spor İl Müdürü Ali İhsan  Kabakçı, Kayseri Ticaret Odası AB Bilgi Merkezi Birimi Sorumlusu Cengiz Leblebici başta olmak üzere birçok katılımcı ziyaret ederek projeler hakkında bilgiler aldı.

AGÜ öğrencileri tarafından Avukat Ahmet Ulucan İlkokulu ve Besime Özderici İlkokulu öğrencilerine Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile ilgili atölye çalışmaları gerçekleştirildi.