2021-02-04 17:00:00

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Sümer Kampüsü’nde faaliyet gösteren Kayseri Model Fabrika’yı ziyaret etti.

Kayseri'de, eşi Brigitte Landrut ile beraber bir dizi ziyaretlerde bulunan Nikolaus Meyer-Landrut’u, Model Fabrika’da Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy ve Model Fabrika yetkilileri karşıladı.

Daha sonra Model Fabrikayı gezen Landrut ve beraberindeki heyete, AGÜ ve Model Fabrika hakkında sunum yapıldı.

Sunumu yapan AGÜ Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Model Fabrika Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Akgün, Abdullah Gül Üniversitesi ve Model Fabrika hakkında bilgiler verdi.

Prof. Dr. Akgün Kayseri Model Fabrika’nın Türkiye’de, üniversite kampüsü içinde yer alan tek Model Fabrika olduğunu vurguladı.

Model Fabrika’nın bugüne kadar gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Akgün, bu faaliyetlerin topluma sağladığı katkıları anlattı.

Prof. Dr. Akgün sunumun sonunda, Model Fabrika Genel Müdürü Salih Yalçın ile birlikte, Landrut ile beraberindeki heyetin sorularını yanıtladı.

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, eşi Brigitte Landrut, Abdullah Gül Üniversitesi ve Model Fabrika ile ilgili, Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci ve Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy ile bir süre sohbet etti.