2016-01-25 10:59:00

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Baran, “Sadece genetik çalışılarak değil, bir kimya, gıda, elektronik mühendisinin genetikçilerle birlikte ortak çalıştığında başarıya ulaşılır” dedi.

AGÜ  Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen  “Moleküler Biyoloji ve Genetikte Güncel Konular” konulu sempozyum sona erdi.

Sümer Kampüsü, Rektörlük Konferans Salonunda yapılan ve iki gün süren sempozyuma Türkiye genelinden 32 ilden 64 okuldan biyoloji öğretmenleri katıldı.

Sempozyumda, AGÜ’den birçok akademisyen, Moleküler Biyoloji ve Genetik ile ilgili sunumlar yaptı.

Sempozyumun kapanışında konuşan AGÜ Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Baran, sadece genetik çalışılarak değil, bir kimya, gıda, elektronik mühendisinin genetikçilerle birlikte ortak çalıştığında başarıya ulaşılabileceğini söyledi.

Baran, “Biz ülkemizin ve insanlığın geleceğine katkı sunmak istiyoruz. Çok farklı disiplinlerden sunumlar yaptık. Artık başlı başlına sadece genetik çalışmak değil, bir kimya mühendisinin, bir gıda mühendisinin, bir elektronik mühendisinin genetikçilerle birlikte ortak çalıştığı zaman başarıya ulaşacağımıza inanıyoruz” dedi.

Sempozyum, katılımcılara Sümer Kampüsü’nün tanıtılması, AGÜ’nün öğrencilerine sağladığı olanakların anlatılması ve katılım belgelerinin verilmesi ile sona erdi.