2019-12-27 12:26:00

Uluslararası Üst Düzey Otomotiv Yöneticisi (Mercedes-Benz & Audi) Kerem Taş, Abdullah Gül Üniversitesi ’de (AGÜ) düzenlenen AGÜ Talks söyleşilerine konuşmacı olarak katılarak, otomotiv sektöründeki gelişmeleri, geleceğin otomobillerini ve otomotiv sektöründe kullanılmaya başlanan yüksek teknolojiyi anlattı.

Taş, AGÜ Gençlik Fabrikası tarafından düzenlenen ve kültür, sanat, spor, eğitim ve iş dünyasının önde gelen isimlerini öğrencilerle buluşturmayı hedefleyen "AGÜ Talks" söyleşileri kapsamında öğrencilere, “Geleceğe hazır mısın” konulu konferans verdi.

Rektörlük konferans salonunda gerçekleştirilen konferansta otomotiv endüstrisinin tarihine, uluslararası otomotiv endüstrisine, Türkiye’deki otomotiv endüstrisine, otomotiv endüstrisinin geleceğine ve 2050 yılında sektörün ulaşacağı noktaya değindi.

Otomotiv sektöründe gelecekte heyecan verici gelişmelerin olacağını belirten Taş, sürücüsüz araçlardan uçan otomobillere, akıllı araçlardan, elektrikli araçlara kadar birçok değişimlerin yaşanacağını vurguladı.

Dünyadaki otomobil üretimi ile ilgili bilgiler de veren Taş, en çok otomobil üretiminin Çin’de olduğunu, Çin’i sırasıyla Japonya, Almanya, Hindistan, Güney Kore ve Amerika’nın izlediğini, Türkiye’nin ise 16’ncı sırada yer aldığını söyledi.

Öğrencilerin ve diğer katılımcıların sorularını da yanıtlayan Taş’a, konferansın sonunda Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu tarafından, kendi adına dikilen fidanların, Fidan Bağış Sertifikası verildi.

Konferansa akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.