2018-10-03 14:03:00

Polonya’da yapılacak 2. Uluslararası Robot ve Akıllı Sistem Konferansı (ICRIS 2019) ile Fransa’da yapılacak 3. Mekatronik Sistemler ve Kontrol Mühendisliği Uluslararası Konferansı (ICMSCE 2019),  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Makina Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Faruk Keçeci başkanlığında gerçekleştirilecek.

Abdullah Gül Üniversitesi, Polonya Varşova Üniversitesi, Otomasyon ve Robotik Enstitüsü tarafından ortaklaşa düzenlen 2. Uluslararası Robot ve Akıllı Sistem Konferansı (ICRIS 2019 http://www.icris.net )  23-25 Şubat 2019 tarihlerinde Polonya'nın Varşova kentinde yapılacak.

Konferansta bilim adamları, yatırımcılar, sanayi ve hükümet temsilcilerinin, robotik ve akıllı sistemler, akıllı şehirler ile ilgili en son yenilikleri sunmaları ve öğrenmeleri için bir fırsat sunacak.

Fransa'nın Nice şehrinde düzenlenecek olan 3. Mekatronik Sistemler ve Kontrol Mühendisliği Uluslararası Konferansı (ICMSCE 2019, (http://www.icmsce.com/) ise 26-28 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Bu konferansta ise Mekatronik Sistemleri ve Kontrol Mühendisliği ile ilgili bilim insanlarının en yeni araştırma ve sonuçları sunulacak. Konferansta, özellikle medikal uygulamaların dikkat çekmesi bekleniyor.

Her iki konferans da AGÜ Makina Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Faruk Keçeci başkalığında yapılacak.

Abdullah Gül Üniversitesi'nin uluslararası tanınırlığını arttırmak ve yeni nesil bir üniversite olarak topluma hizmet etme misyonunu yerine getirmek amacıyla da bu tür organizasyonları gerçekleştirmekten gurur duyduklarını belirten Prof. Dr. Faruk Keçeci, bu tür çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Prof. Dr. Keçeci, 2016 yılında Mekatronik Sistemler ve Kontrol Mühendisliği Uluslararası Konferansı Kayseri’de Abdullah Gül Üniversitesi’nde ve 2018 yılında da Hollanda'nın Amsterdam şehrinde gerçekleştirildiğini, Hollanda’da yapılan konferansta İtalya’dan Prof. Dr. Giovanni Muscato Otonom Tarım Robotları ve Amerika Virginia Tech. Üniversitesi’nden Doç. Dr. Pinhas Ben-Tzvi Askeri Robotlar hakkında konuşmalar yaptığını anımsattı.