2018-09-28 16:38:00

Abdullah Gül Üniversitesi’nin (AGÜ) Mühendislik, Mimarlık ve Moleküler Biyoloji bölümleri, Kayseri Bilim Merkezi tarafından bu yıl 3’ncüsü düzenlenen Bilim Şenliği’nde ilk ve ortaöğretim öğrencilerine çeşitli projeler ve deneyler sundu.

Kayseri Bilim Merkezi’nde düzenlenen ve üç gün sürecek olan şenlikte AGÜ’nün Mühendislik, Mimarlık ve Moleküler Biyoloji bölümleri stant açtı. Bölümler standı gezen öğrencilere, birçok bilimsel alanda meraklarını giderecek birbirinden farklı deneyler gösterdi.

Öğrencilerin bilime olan merakını artırmak amacıyla gerçekleştirilen deneyler, öğrencilerde büyük ilgi uyandırırken, onlara çeşitli projeler de anlatıldı . Öğrenciler AGÜ standında çeşitli bilimsel alanlarda hem gözlem yapabilme fırsatı buldu hem de farklı bilim dallarında yapılan görsel ve uygulamalı çalışmalara katıldı. Öğrenciler robot gösterilerini de ilgiyle izledi.

AGÜ’nün standında çeşitli bölümlerden çok sayıda öğretim üyesi ve araştırma görevlileri görev alarak, deneyler, proje sunumları, görsel ve uygulamalı çalışmalarla öğrencileri merak ettikleri bilimsel konularda bilgilendirdi.

Bilim Şenliği’nde tanıtım ekibi de stant açarak özellikle lise öğrencilerine AGÜ’nün olanakları ve bölümlerini anlattı.