2018-02-21 12:07:00

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin ev sahipliğinde III. Yaşam Bilimleri Kongresi gerçekleştirilecek.

23-24 Şubat 2018 tarihlerinde, AGÜ Sümer Kampüsü’nde yapılacak kongrede, temel olarak kanser biyolojisi, proteomiks, biyoinformatik, doku mühendisliği, kök hücre, nanobiyoteknoloji, sinirbilim, immünoloji ve biyomedikal enstürmantasyon gibi önemli konular ele alınacak.

Kongrenin Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoloji, Biyomühendislik, Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Kimya Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve  Mühendisliği, Nanoteknoloji ve diğer temel bilim alanlarında uzmanlık yapan bilim insanlarının araştırmalarına ve öğrencilerin vizyonlarına önemli katkılar sunacağı öngörülüyor.

İlki 2016 yılında 469 katılımcı, ikincisi ise 2017 yılında 667 katılımcı ile gerçekleştirilen kongrede, yaşam bilimleri alanında çalışan temel, klinik ve mühendislik bilim alanlarından uzman ve öğrencilerin bir araya getirilerek interaktif bir ortam yaratılması hedefleniyor.

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı ve Abdullah Gül Üniversitesi  Rektör Yardımcısı ve Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yusuf Baran, yaşam bilimlerinin temel konularını en güncel hali ile tartışacaklarını bildirdi.

Prof. Dr. Baran, “Tüm meslektaşlarımızı ve öğrencilerimizi, yaşam bilimlerinin temel konularını en güncel hali ile tartışmak ve Kayseri’nin mistik ve büyüleyici atmosferini yaşamak üzere III. Yaşam Bilimleri Kongresi’ne katılmaya davet ediyoruz” dedi.