Sevgili Öğrenciler,

Zorlu bir sınav maratonunu başarıyla tamamlayıp geleceğinizi birlikte en iyi şekilde hazırlayacağımız AGÜ’ye hoş geldiniz. Küresel rekabetin hızla yaşandığı günümüzde sizleri her alanda en üst seviyelere taşımayı amaçlıyoruz.

Yenilikçi eğitim programları olan, genç odaklı yaklaşımı ile kişisel gelişimi öne çıkaran, sanay ve iş dünyası ile yakın ilişkiler kuran, ve dünyanın en iyi üniversiteleri ile ARGE kuruluşlarıyla işbirliği ağları kurmayı hedefleyen bir üniversiteye adım attınız. Üniversite yılları yalnızca mesleki formasyonun kazanıldığı ve kişinin akademik olarak geliştiği bir süreç değil aynı zamanda kendisini bir dünya insanı olabilme yolunda sosyal, kültürel ve entelektüel açılardan da geliştirebileceği en uygun ortamdır. Bu bağlamda AGÜ kaliteli ve üst düzey akademik programın yanında üniversitemizin sağlayacağı sosyal ve kültürel ortam, yaşamınızı keyifli ve huzurlu kılacak özel kampüs yaşam alanları ve bunu destekleyen gençlik etkinlikleriyle sizlerin kariyeri, başarısı ve mutluluğu için tasarlanmıştır.

Üniversite bir amaç değil sizleri geleceğe hazırlayan önemli araçlardan biridir. Hayatın ve gerçek yarışın sizler için şimdi başladığını söyleyebilirim. Bu noktada, üniversitemiz sizlere sunacağı özel imkanlarla ileride kariyerinize iyi bir yerden başlayabilmeniz ve AGÜ ayrıcalığını yaşayabilmeniz için çok çalışacaktır.

Tüm öğrencilerime yeni eğitim yaşamlarında başarılar dilerim.

Saygı ve sevgilerimle,

Prof. Dr. İhsan SABUNCUOĞLU

Rektör

http://rektor.agu.edu.tr/