2017-01-24 14:00:00

Üniversite adayı öğrenciler, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi çeşitli mekanlarda ders çalışma kampları organize ederek, üniversite sınavlarına hazırlanıyor. Abdullah Gül Üniversitesi de (AGÜ) aday öğrencilerin kamp için tercih ettiği kampüsler arasında yer alıyor.

Kayseri’nin başarılı okullarından Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri, AGÜ Sümer Kampüsü’nde girdiği kampta üniversite sınavlarına hazırlandı.

Okul rehber öğretmenlerinin gözetiminde yaklaşık 130 öğrenci, Sümer Kampüsü’ndeki tarihi Sümerbank Fabrikası’ndan dönüştürülen mekanlardaki modern dersliklerde konu anlatımlı dersler yapıp testler çözdü. Aday öğrenciler sınava hazırlanırken üniversite, fakülteler ve tercih edecekleri meslekler hakkında da AGÜ Öğretim Üyelerinden de bilgi alma fırsatı buldu.

Öğrenciler ayrıca, tercihlerle ilgili bizzat üniversite öğrencileri ile bilgi alışverişinde bulundu.

Üniversite adayı öğrenciler, kampta hem sınava hazırlandı hem de AGÜ’nün Oyun Kulübü öğrencileri ile ders aralarında biraraya gelerek çeşitli zeka oyunları oynayıp stres attı.

Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Mustafa Yüce, öğrencilerin bir üniversite ortamında kampa girmelerinin kendilerini motive ettiğini belirterek, “Öğrenciler burada hem üniversite ortamını görüyor, hem de üniversite öğrencileri ve öğretim üyelerine tercihler ile ilgili bizzat soru sorabilme imkanı buluyor” dedi.

Yüce, bir üniversitede kampa girip sınava hazırlanan adan öğrencilerin burada kendilerini bir üniversiteli gibi hissettiklerini vurguladı.

Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi’nin AGÜ’deki YGS kampının sona ermesinin ardından, Sami Yangın Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri de Sümer Kampüsü’nde kamp düzenledi. Okul rehber öğretmenlerinin gözetiminde düzenlenen ders çalışma kampına son sınıfta öğrenim görmekte olan 60 öğrenci katıldı.

Öğretmenleri eşliğinde ders çalışıp, yarıyıl tatillerinin bir bölümünü YGS’ye hazırlanarak geçiren öğrenciler,  kampüste AGÜ öğrencileriyle birlikte karaoke yarışmaları, hazine avı yarışması gibi çeşitli etkinliklere de katıldı.

Her iki okulun da YGS kampları birer hafta sürdü.