2015-07-31 15:30:00

AGÜ Öğrenci Köyünde kalmak isteyen Sevgili Öğrencilerimiz,

AGÜ’ye katılılımınzdan dolayı sizi ve ailenizi yürekten kutlar, göstermiş olduğunuz başarının devamını dileriz.

Sizlere yeni başlayacak üniversite hayatınızda zamanınızın büyük bir bölümünü geçireceğiniz Öğrenci Köyümüzle ilgili bilgi vermek istiyoruz. Bu bilgileri 3 ana başlıkta topladık. Özellikle, kayıt sürecindeki bilgileri çok dikkatle okuyup, mağduriyet yaşamamak için tarihlere titizlikle uymanız gerektiğini vurgulamak istiyoruz.

 1. Genel Bilgiler
 2. Kayıt Süreci
 3. Ulaşım

Genel Bilgiler

 • AGÜ sizlere Sümer Kampüsü'nün hemen yanında, 80 yıllık tarihe sahip ve özel olarak restore edilmiş özel taş evlerimizde konaklama imkanı sunuyor.

Desc<x>ription: Macintosh HD:Users:3:Desktop:4.jpg

 • Öğrenci Köyümüz, yeşil ve geniş bahçeleri, sosyal alanları ile içinde yaşamaktan keyif alacağınız; modern ve ihtiyaçlarınıza göre yapılandırılmış seçkin bir yaşam alanı oluşturuyor.
 • AGÜ Öğrenci Köyü, üniversite kampüsüne 5 dakikalık yürüme mesafesinde olup, içinde tartan yürüyüş yolu, tenis, basket/voleybol ve futbol sahaları mevcuttur.

 

Desc<x>ription: Macintosh HD:Users:3:Desktop:5.jpg

 • 40.000 m2 alan üzerinde kurulan Öğrenci Köyümüzde 16 adet blok bulunmaktadır. 5 daireden oluşan her blokta, toplam 19 öğrencimiz konaklayabilmektedir. Her dairede 1 ya da 2 kişilik odalar, 3 ya da 4 kişinin ortak kullandığı mutfak/duş/tuvalet bulunmaktadır.

 

 • Dairelerde bulunan ranza, yatak, elbise dolabı, çalışma masası, sandalye, yastık, nevresim takımı, yorgan, buzdolabı ve ocak Üniversitemiz tarafından sizlerin kullanımına sunulmaktadır. Mutfakta ihtiyacınız olacak bardak/tabak/tencere vb. malzemeleri sizin temin etmeniz gerekmektedir.
 • Binanın alt katındaki ortak bölümde, tüm bloktaki öğrencilerin kullanımına açık çamaşır ve kurutma makinaları, ütü, ütü masası ve elektrik süpürgesi mevcuttur.
 • Öğrenci köyünde konaklayan öğrencilerimiz 24 saat sıcak su ve internet bağlantısından yararlanabilirler. Odaların ve dairelerin temizliği öğrencilerin sorumluluğundadır.
 • Köye, son giriş saati gece 24:00 olup,  girişlerinizi yalnızca üniversite kimlik kartlarınızla turnike sistemini kullanarak yapabileceksiniz.

Kayıt Süreci

Öğrenci Köyünde konaklamak isteyen burslu ve burssuz tüm öğrencilerimizin aşağıdaki adımları izlemesini önemle rica ediyoruz.

 • İlk adım olarak, AGÜ İnternet Sistemine Ek Bilgi Girişi üzerinden Öğrenci Köyünde konaklama talebinizi 7 Ağustos 2015, tarihi saat 17:00’ye kadar yapmanız gerekmektedir.
  linki tıklayınız. https://sis.agu.edu.tr/?lang=tr
 • Ayrıca öğrencilerimizin 20 Ağustos 2015 tarihinde saat 17:00’ye kadar aşağıda yer alan hesap numarasına depozito ücreti olarak belirlenen 350,00.TL’yi yatırmaları gerekmektedir.  

ÖNEMLİ: Bu tarihe kadar ücretlerini yatırmayan öğrencilerimizin öğrenci köyünde konaklama imkanı kalmayacaktır.

VAKIFBANK DÜVENÖNÜ ŞUBESİ

IBAN No: TR9100 0150 0158 0073 0289 8511

Desc<x>ription: Macintosh HD:Users:3:Desktop:3.jpg

 • Öğrenci Köyünden ücretli olarak yararlanmak isteyen öğrencilerimizin (başarı sıralaması 20.000’in üzerinde olanların) yurt ücreti olarak Ekim-Mart ayları süresince aylık 350,00.TL, Nisan-Temmuz ayları süresince 250,00TL’yi  her ayın 15’ine kadar aşağıdaki hesap numarasına yatırmaları gerekmektedir.

T.VAKIFLAR BANKASI DÜVENÖNÜ ŞUBESİ

IBAN No: TR0900 0150 0158 0073 0289 8532

 • Öğrenci Köyünde kalma talebini bildirmiş ve depozito ücretini yatırmış olan öğrencilerimiz 2-3 Eylül tarihlerinde yapılacak olan İngilizce Muafiyet Sınavına girmek için Kayseri’ye geldiğinde Öğrenci Köyümüzde konaklayabilecekler. 1 ve 2 Eylül akşamları konaklama yapmayı isteyen öğrencilerimizin, bu taleplerini 20 Ağustos saat 17:00’ye kadar yurt@agu.edu.tr adresine bildirmelerini rica ediyoruz. Bu adrese dönüş yapmayan öğrencilerimizin konaklama imkanı olmayacaktır. 

Ulaşım

 • Öğrenci Köyü ve AGÜ Kampüs haritası:

 Desc<x>ription: Macintosh HD:Users:handegurel:Documents:Öğrenci Köyü:fotoğraflar:sümer map-01.jpg

 • Kampüse ve Öğrenci Köyüne Ulaşım

Öğrencilerimizin Abdullah Gül Üniversitesi Sümer Kampüsüne farklı seçeneklerle ulaşım olanakları yakın mesafeden uzak mesafeye doğru aşağıda belirtilmiştir.

1. Tren İstasyonundan:

   Desc<x>ription: Macintosh HD:Users:a:Desktop:tren.jpg

 • Yürüyerek:

Kampüs, Kayseri Tren Garına 15 dk. yürüyüş mesafesindedir. Kampüse yürüyerek gelmeniz için Garın bulunduğu çevre yoluna çıktıktan sonra sol tarafa dönerek çevre yolunu kesen ilk cadde olan “İstasyon Caddesine” kadar yürümelisiniz. Bu caddeye vardığınızda, sol tarafa dönerek köprü üzerinden Sümer Kampüsü'nü görene kadar yol boyunca yürümeye devam etmelisiniz.

 • Taksiyle:

Kampüs tren garına yakın olmakla birlikte taksi tutmayı tercih ederseniz gar çıkışında taksi duraklarını görebilirsiniz. Taksi şoförüne “eski Sümer Bez Fabrikası-Abdullah Gül Üniversitesine” gitmek istediğiniz belirtin. Taksi, yürüyüş için kullandığınız güzergahı kullanarak sizi Kampüse ulaştıracaktır. Kampüs yolun solunda kaldığı için kampüsün karşısında ya da ilk yerden “u” dönüşü yaptırarak doğrudan kampüs girişinde inebilirsiniz. Taksi, 10-15 TL arası bir ücret karşılığı sizi trafiğin durumuna göre 5-10 dakika içinde kampüse ulaştıracaktır.

2. Havaalanından:

Havaalanından kampüse taksi ya da belediye otobüsleri ile ulaşım sağlanabilir.

Desc<x>ription: Macintosh HD:Users:a:Desktop:havaalani.jpg

 • Taksiyle:

Havaalanı iç hatlar geliş terminalinden çıkar çıkmaz karşıda taksi duraklarını göreceksiniz. Taksi şoförüne “eski Sümer Bez Fabrikası Abdullah Gül Üniversitesi” demeniz yeterli olacaktır. Havaalanı ile Kampüs arası mesafe çok uzak olmayıp yaklaşık 3 km. dir. Taksi 15-20 TL arası bir ücret karşılığı sizi trafiğin durumuna göre 10-15 dakika içinde kampüse ulaştıracaktır.

 • Belediye Otobüsüyle:

Halk otobüsleri Havaalanı çıkışında yolun sağında beklemektedir. Mevlana-Hastane (her 20 dk.da bir kalkar) ya da Mevlana-İstasyon (saat başı kalkar) otobüslerine binmelisiniz. Şoföre “eski Sümer Bez Fabrikası-Abdullah Gül Üniversitesinde” inmek istediğinizi belirtin. Şoför, kampüse yakın bir noktada sizi indirecek ve kampüsü tarif edecektir.

3. Otobüs Terminalinden:

Desc<x>ription: Macintosh HD:Users:a:Desktop:terminal.jpg

Kayseri şehirlerarası otobüs terminali şehir dışında bulunmaktadır. Sümer Kampüsüne uzak mesafede olduğu için  terminalden kampüse ulaşımınızı taksi veya otobüs firmalarının servisleri ile yapabilirsiniz.

4. Özel Araçla:

Kayseri’ye Ankara veya Adana yolunu kullanarak özel aracınızla gelmeniz durumunda, Havalimanı oklarını takip ederek çevreyoluna girerseniz ve yine Havalimanı çıkışından sağa çıkınca Erkilet bulvarı üzerinde ilerliyor olacaksınız. 6 trafik ışığını geçtikten sonra yolun sağında “Abdullah Gül Üniversitesi Sümer Kampüsü” yazısını göreceksiniz. Yolun solunda da Öğrenci Köyümüzü görebilirsiniz.

Kayseri’ye Malatya veya Yozgat-Sivas yolunu kullanarak özel aracınızla gelmeniz durumunda, eski çevre yolunu kullanarak istasyon caddesine kadar hiç bir yere dönmeden devam edin. Çevre yolunun istasyon caddesiyle kesiştiği noktada bulunan ışıklara varmadan sağa dönün. Köprü üzerinden geçerek 2. ışıklara kadar düz devam edin. 2.ışıklarda “U” dönüşü yapın. U dönüşü yaptıktan 200 metre sonra yolun sağında “Abdullah Gül Üniversitesi Sümer Kampüsü” yazısını göreceksiniz. Aracınızı uygun bir yere park edin. Görevliler sizi gereken yere yönlendirecektir.