2016-02-29 11:11:00

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ile Hollandanın ilk ve Avrupanın en köklü yonetim bilimleri okullarindan biri olarak kabul edilen Maastricht Yönetim Bilimleri Okulu arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Her iki üniversite ortak master ve doktora programları açacak ve global ölçekte projeler yapacak.

Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, konuşmacı olarak davet edildiği Maastricht Yönetim Bilimleri Okulu'nda düzenlenen “Yükseköğretimde Liderlik ve 3. Nesil Üniversiteler” forumuna katılmak üzere gittiği Hollanda’da, Maastricht Yönetim Bilimleri Okulu'ile çok geniş kapsamlı işbirliği anlaşması yaptı.

Anlaşmaya kapsamında, AGÜ Yönetim Bilimleri Fakültesi ile Maastricht Yönetim Bilimleri Okulu arasında ortak master ve doktora programları açılacak. Ayrıca her iki kurum, global ölçekte projeler de üretecek.

Uluslararası eğitime verdiği önemle bilinen Maastricht Yönetim Bilimleri Okulu'nda lisans, yüksek lisans ve doktora programlarının büyük bir kısmı İngilizce dilinde eğitim veriyor. Okulun yaklaşık 16 bin öğrencisinin yüzde 43’ünü, yabancı kökenli öğrenciler oluşturuyor.

https://www.msm.nl/msm-and-abdullah-gul-university-to-start-co-operation/