2017-06-12 13:29:00

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. V. Çağrı Güngör ile Elektrik-Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Önen, İstanbul’da British Council (Katip Çelebi-Newton Fund) tarafından düzenlenen programda en iyi araştırma ekibi ödülüne layık görüldüler.

İngiltere ile Türkiye arasında imzalanan Newton-Katip Çelebi Fonu Programı kapsamında, İstanbul’da düzenlenen “Intelligent Infrastructures for Sustainable and Resilient Future Energy Systems” adlı çalıştayda AGÜ öğretim üyelerinin ortaya koyduğu iş fikri tüm iş fikirleri arasından birinci seçilerek ödüle layık görüldü.

İngiltere’nin ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin içinde bulunduğu çalıştayda, Doç. Dr. V. Çağrı Güngör ile Yrd. Doç. Dr. Ahmet Önen’in sunduğu Ar-Ge proje fikri Kayseri’ de büyük baş hayvan atıklarından elde edilecek biyo-enerji üzerine odaklanıyor.

Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, bu başarılarından dolayı Doç. Dr. V. Çağrı Güngör‘ü ve Yrd. Doç. Dr. Önen’i kutlayarak AGÜ’nün, nitelikli öğretim üyeleriyle topluma fayda sağlayacak teknoloji üretme vizyonuyla çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.