AGÜ İngilizce Hazırlık Programının amacı, öğrencileri seçtikleri bölümlerde İngilizce eğitim alabilmeleri için hazırlamak. İngilizce Hazırlık Programı mezunları detaylı bir İngilizce bilgisine sahip olmakla beraber daha da önemlisi farklı durumlarda İngilizceyi nasıl kullanacaklarına dair pratik becerilere sahip olacaklar.

Eğitim felsefemizin önemli bir unsuru da İngilizcenin sadece üniversitede bir gereklilik olması değil İngilizcenin aynı zamanda günümüz dünyasında büyük önem taşıdığını düşünmemiz.

İngilizce eğitim yaklaşımımızdaki diğer ana unsur da öğrenme sürecinin merkezine öğrenciyi koymamız. İngilizce programındaki başarının ölçüsü ne kadar ders anlatıldığı değil her öğrencinin ne kadar İngilizce öğrendiğidir. Üniversite hazırlık programlarına gelen tüm öğrencilerin nasıl öğreneceklerini bilmediğini düşünüyoruz. Bu sebeple AGÜ İngilizce Hazırlık Programının önemli bir bölümü öğrenmeyi öğrenme üzerine olacak.

AGÜ'de İngilizce dil eğitim yöntemi karma eğitim yöntemidir. Yani öğrenci ve öğretmenin doğrudan iletişim içinde olduğu ve aynı zamanda uzaktan öğretim teknolojilerinin bir arada kullanıldığı sistemdir.

AGÜ Hazırlık Programının en önemli kısmı ise programın bir döneminin ABD'de olması.

Dil Okuluyla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız...